НачалоПоследни новиниГригор Димитров победи Джъджън Джан на старта във Виена

Григор Димитров победи Джъджън Джан на старта във Виена

Григор Димитров започна успешно участието си на турнира от сериите АТП 500 във Виена, след като победи китаеца Джъджън Джан с 6-4, 7-5 в мач от първия кръг на надпреварата. Българският тенисист не започне добре срещата и изгуби подаването си още в откриващия гейм. След това вдигна оборотите и спечели шест от осем гейма, за да спечели сета с 6-4. Във втората част двамата взимаха сервиса си до 6-5, когато Гришо успя да направи решаващ пробив и да затвори мача след час и 37 минути игра.

Димитров показа солидна игра на сервис, като заби 12 аса и спечели 83 процента от точките на първото си подаване, спасявайки 6 от 7 възможности за пробив. Той реализира 32 печеливши удара срещу 24 непредизвикани грешки, докато Джан бе с отрицателен баланс – 19/30.

В осминафиналите Григор ще се изправи срещу чеха Томаш Махач, който надви Фабиан Марожан със 7-6(5), 6-1. Димитров и 24-годишния Махач не са играли досега. Чехът заема 27-мо място в световната ранглиста. Мачът ще се играе в четвъртък.