https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоОбществоОт днес зрелостниците трябва да посочат какви матури ще полагат

От днес зрелостниците трябва да посочат какви матури ще полагат

От днес започва подаването на заявления за явяване на двете задължителни матури, сочи графикът на дейностите за организацията, провеждането и оценяването на държавните зрелостни изпити. Първият задължителен изпит е по български език и литература, а вторият е по профилиращ предмет или по теория на професията.

Срокът за подаването на заявленията е от 6 до 20 февруари.

Тази година задължителната матура по български език е на 21 май с начало 8.30 ч. Втората задължителна матура е по профилиращ предмет, който учениците са изучавали в 11-и и 12-и клас. В последните години матурата по английски език е най-предпочитаната, като миналата година близо 13 хил. бяха зрелостниците, които избраха този предмет.

За зрелостниците от професионалните гимназии изпитът е за придобиване на професионална квалификация (в частта му по теория на професията). Изпитите са на 23 май от 8.30 ч.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

X