![]()
Честит национален празник! Преди 147 години България се завръща сред свободните народи на Европа след пет века османско иго. Това написа във Фейсбук кметът Пенчо Милков.
Тази свобода бе извоювана с кръвта на десетки хиляди храбри воини от руската армия и българското опълчение. Със саможертвата на знайни и незнайни герои, които въстанаха и загиваха с една мечта – да видят Родината си свободна. Нека се гордеем с българската история и символи.
Днес в Русе ще се извие най-дългото знаме в бяло, зелено и червено. Така го искаха русенските ученици, които ще го носят с гордост на кея край река Дунав. Защото е наш дълг да държим ВИСОКО своята идентичност и национално достойнство. Да пазим мира и историческата памет.
Вечна слава на тези, които загинаха за свободата ни! Нека не предадем техния завет! Да живее България!






