https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоПолитикаЗапрянов: Нямаме данни за участие на български войници в конфликта в Украйна

Запрянов: Нямаме данни за участие на български войници в конфликта в Украйна

Loading

Министерството на отбраната не разполага с информация за участие на български военнослужещи на военна служба или в доброволния резерв на страната на нито една от двете воюващи армии в конфликта в Украйна. Това каза министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос, свързан с публикации в медии за участие на български военнослужещи в боевете за Чосов Яр и Красноармейск. Въпросът бе зададен от депутата от „Възраждане“ Ивелин Първанов.

Военният министър подчерта, че българските военнослужещи не могат да изпълняват друга държавна служба, освен случаите, определени със закон, или да работят по трудови правоотношения. Единствено Народното събрание може да разреши изпращането и използването на въоръжените сили извън България, а към момента такова решение няма.

Атанас Запрянов не веднъж е казвал, че български военнослужещи няма да бъдат изпращани в Украйна.

В края на февруари парламентът прие декларация, в която се изразява позицията на 51-вото Народно събрание за неучастие на български въоръжени сили във военни действия на територията на Украйна.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X