В парламентарната дейност днес са предвидени заседания на две временни комисии. Едната има за цел да установи проблемите с разпространението на райски газ, наркотични вещества, прекурсори или техни аналози .
Необходимите законодателни промени, които трябва да се въведат за безопасност на движението по пътищата ще бъдат обсъдени от друга временна комисия – по проблемите с безопасността на движението.
В парламента е внесена декларация от „Продължаваме промяната – Демократична България“ за завършване на пълноценната интеграция на България чрез присъединяване към еврозоната на 1 януари 2026 г. Декларацията е в отговор на внесенето вчера предложение на президента Румен Радев за провеждане на референдум за еврото.
Държавният глава посочва, че в договора за присъединяване на България към Европейския съюз няма изричен срок за въвеждане на единната валута, а в обществото няма консенсус това да стане през 2026 година.
Мандатоносителите от ГЕРБ призовават председателя на Народното събрание да върне на президента внесеното от администрацията му искане за референдум и то изобщо да не бъде разглеждано в пленарната зала.
А премиерът Росен Желязков определи предложението като „противоконституционно“ и изрази съмнения, че целта на президента е да предизвика колебания преди конвергентния доклад за еврото.