Носителката на титлата „Мис България 2024“ – Симона Петрова… ще лети в Космоса. Поверена й е роля в първия филм в историята, сниман в сърцето на Космоса – „Above the End“.
„Със Симона е разговаряно за това участие и тя е дала съгласието си. Предстои да се уточни каква точно роля ще изпълни и кога започват снимките“. Това каза Адриана Добрева, координатор на конкурса „Мис България“ за Хасково и региона. Завършилата Математическата гимназия в Димитровград Симона бе техният избор за националното представяне и се окичи с короната през септември м.г.
Генералният продуцент на „Мис България“ – французинът Гаел Бонел Санчес, пък ще продуцира футуристичната лента. Санчес наскоро отвори нова страница в бизнеса си – стартира собственото си филмово студио 3.0, което ще финансира дебютния му футуристичен проект, базиран на най-високите съвременни технологии и на изкуствения интелект.
„Това ще бъде първият филм в историята, частично заснет в извънземна орбита и възможен благодарение на партньорството с пионера в луксозните стратосферни полети и партньор на Европейската космическа агенция (ESA) – Венсан Фере д’Астиес. „Above The End“ няма да бъде научна фантастика, а дълбоко човешка епична история, такава, която може да се случи днес“, подчерта французинът.
„Може да звучи нереалистично, но аз съм привлечен от невъзможното. Разработих амбициозен сценарий и събрах международен екип, за да го превърнем в реалност. Имаме подкрепата на бивши сътрудници на Белия дом, на ЦРУ, ФБР и американската армия“, разкри още Гаел Бонел Санчес.
Специалистите вече са дали алтернативно лого на проекта на Санчес – „Една одисея в Космоса“ 2.0 – откровена препратка към първия научнофантастичен филм със сюжет, развиващ се в космическото пространство и герои астронавти. Заснет е през далечната 1968 г. от филмовия ас Стенли Кубрик по сценарий на Артър Кларк. Смята се не само за най-влиятелния филм в жанра, но и в историята на киното изобщо. За основа на историята Кубрик използва разказа на Кларк „Стражът“, в който космическа експедиция до Луната открива на нея странен предмет, наречен „Монолитът“, който при срещата с експедицията внезапно излъчва силен сигнал към звездите. Оказва се, че той е оставен много отдавна там от древна космическа свръхцивилизация, за да извести, когато новата космическа цивилизация бъде родена и направи първата си крачка извън планетата си. Легендарният фантаст въвежда също пръв в киното компютърния интелект ХАЛ 9000. В лентата са използвани най-добрите за времето си специални ефекти – смята се, че по-добри са създадени едва след масовото навлизане в киното на компютърно генерирани изображения. За първи път в „Една одисея в Космоса“ се появяват сцени на ходене в безтегловност, но те са имитация – заснети са с много специална за времето си техника и във филмово студио, докато в „Above the End“ ще бъдат снимани в открития Космос, пишат от „България Днес“.