https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоИзбрано от редактораЙотова призова държавата да разплете докрай мрежата от незаконни домове за възрастни

Йотова призова държавата да разплете докрай мрежата от незаконни домове за възрастни

Надявам се правителството да изпълни обещанието си и държавата с цялата си мощ и всички свои правомощия да разплете докрай цялата мрежа от незаконни домове за възрастни хора“. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова пред журналисти в Попово, където беше гост на празника на града.

По думите на вицепрезидента всеки нов случай задава нови въпроси, на които трябва да отговорят властите. „Кой стои над този бизнес с живота на хората, кой финансира това начинание, кои са собствениците на тези т.нар. домове? Чии подписи стоят под документите? Как се складират толкова много скъпоструващи лекарства, които се издават със специални разрешения“, пита Йотова.

Министър Георги Георгиев с шокиращи снимки от дома във Варна

Йотова отбеляза, че като общество не трябва да позволяваме тези случаи да бъдат бързо забравени. Според нея са необходими както промени в Наказателния кодекс във връзка с подобен род деяния, така и много строг контрол от страна на държавата.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X