https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоПолитикаВ неделя ПП ще вземе решение как и в какъв формат продължава

В неделя ПП ще вземе решение как и в какъв формат продължава

Не съм получавал сигнали от кметовете на „Люлин“ и „Младост“ Георги Тодоров и Ивайло Кукурин, че им е било предлагано да участват в корупционни схеми. Никога на мен не са ми сигнализирали. Това заяви председателят на Столичния общински съвет (СОС) Цветомир Петров на брифинг в Съвета.

Петров каза, че оставката на Кирил Петков като съпредседател на „Продължаваме промяната“ (ПП) е пример как се носи политическа отговорност и то само при съмнение за корупция. Това е правилният пример за политиката, заяви Петров. По думите му от ПП са длъжни да понесат своята отговорност, такава каквато е. Петков няма нищо общо с изтеклите записи, но понесе политическата отговорност, каза Петров.

Той съобщи, че в неделя ПП има Национален съвет, на който ще стане ясно как продължават като партия и в какъв формат, както и кога ще им бъде общото събрание. Цветомир Петров се извини, че демократичната общност в България поставена в такава ситуация.

Колегата му Бойко Димитров коментира на брифинга, че решението на Кирил Петков е разумно и отговорно. От „Демократична България“ винаги са били абсолютно непримирими към всяка проява на корупция. Настояваме да има пълно разследване, но не само за този случай, но и за други случаи, прикривани от прокуратурата, заяви Димитров и увери, че ще продължават да изпълняват ангажиментите си към София.

Кирил Петков вчера подаде оставка като съпредседател на „Продължаваме Промяната“ (ПП) и като депутат. Подавам си оставката като депутат от ПП, защото искам да кажа, че каузата на партията е по-голяма от всеки един от нас, каза той на пресконференция в Националния пресклуб на БТА.

Кметовете на столичните райони „Младост“ и „Люлин“ и двама общински съветници от ПП обявиха в понеделник, че напускат формацията с мотива, че от партията им е оказван натиск. Служители на Антикорупционната комисия вчера извършиха претърсвания в Столичната община, а Софийската градска прокуратура (СГП) обвини четирима души за взимане на подкупи и участие в организирана престъпна група.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X