https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоКримиИнцидентиКлон на дърво уби човек в Пловдив

Клон на дърво уби човек в Пловдив

Мъж на 78 години е починал в болницата снощи, където беше откаран за лечение, след като върху него падна голям клон от дърво на бул. „Марица-Север“ в Пловдив, съобщиха от общината.

За инцидента потвърдиха от Областната дирекция на МВР-Пловдив.

На 23 август около 11:00 часа на тел. 112 е бил получен сигнал за счупил се голям клон на дърво.

Клонът е паднал върху възрастния мъж, който е седял на пейка.

Наложила се е намесата на екип от пожарната, а след това пострадалият е транспортиран с линейка в болница, за да му бъде оказана медицинска помощ.

По данни на район „Северен” за конкретното дърво не са постъпвали сигнали. Екипи от кметството започват незабавна проверка и пълен оглед на дърветата в района, предава БТА.

От общината призоваваха гражданите да подават сигнали за съмнителни или опасни дървета в районните администрации.

В края на май започна акция по премахване, натоварване и извозване на изсъхнали дървесни видове по склоновете и около алеите на Сахат тепе.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X