От „Продължаваме промяната“ (ПП) няма да пречат на депутатите да влизат в сградата на Народното събрание или в пленарна зала, искането им е народните представители да ходят пеша и да си говорят с хората. Това коментира за БТА председателят на „Продължаваме Промяната“ Асен Василев на влизане в сградата на парламента.
Народният представител добави, че няма да допускат коли.
Депутати от „Продължаваме промяната“ с коли са блокирали входовете към служебния паркинг на парламента, за да не могат да влязат автомобилите на лидерите на ГЕРБ и на „ДПС – Ново начало“ Бойко Борисов и Делян Пеевски. Акцията е в подкрепа на задържаните – кмет на Варна Благомир Коцев и бивш заместник – кмет на София Никола Барбутов.
На всеки вход на Народното събрание има депутати от ПП.
В района на сградата на Народното събрание има засилено полицейско присъствие. Движението на автомобили около парламента е ограничено. На паркинга зад сградата на парламента също има засилено полицейско присъствие.