Започват решаващи срещи за втория вариант на бюджета за 2026 година. Работодатели, синдикати и управляващи ще се срещнат в Министерството на финансите, за да обсъдят възможностите как план-сметката на държавата да се промени, така че да могат да бъдат покрити и изискванията на трите страни.
Нагласите са това да са финалните преговори преди провеждане на Националния съвет за тристранно сътрудничество.
Между социалните партньори има съгласие да не се вдига данък дивидент, очаква се да има консенсус и за запазване на размера на пенсионната вноска, съгласие има и за отпадането на автоматизма при заплатите в някои държавни сектори.
Ако бъдат изпълнени всички искания на работодатели и синдикати – трябва да бъде решен и въпросът как да бъдат осигурени почти 1 милиард и половина евро.








