Делян Добрев подаде заявление за прекратяване на правомощията му като народен представител в 52-рото Народно събрание.
Документът беше входиран в деловодството на парламента днес.
Очаква се темата да бъде разгледана и гласувана от народните представители в пленарна зала през тази седмица.
Още през уикенда депутатът обяви, че се оттегля от първата линия на политиката след близо две десетилетия обществена дейност.
„Аз наистина съм в политиката от 20 години. В 2007 година станах общински съветник и в ГЕРБ ми беше дадена възможност от общински съветник да стана народен представител, да стана заместник-министър, министър, дълги години председател на енергийна комисия, на бюджетна комисия“, заяви Добрев.






