Задействана е системата за спешна медицинска помощ по въздуха за 49-годишната жена, пострадала при тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия” в сряда.
След поредица от операции, извършени в МБАЛ „Св. Пантелеймон” в Ямбол, пациентката вече е стабилизирана и се проследяват жизненоважните й показатели. В момента екип от реаниматори и други специалисти от въздушната линейка преценяват дали тя може да бъде транспортирана до Университетската болница „Св. Георги” в Пловдив.
Това ще се случи само ако състоянието й го позволява, съобщи директорът на ямболската болница д-р Панайот Диманов.






