https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоПоследни новиниБерлин отпуска още 60 милиона евро за Украйна

Берлин отпуска още 60 милиона евро за Украйна

Германия обеща нова помощ за Украйна и обвини Русия, че засилва атаките срещу цивилни. При посещение в Киев външният министър Йохан Вадефул заяви, че юли е бил най-смъртоносният месец за цивилното население от повече от четири години.

Берлин ще отпусне още 60 милиона евро. От тях 50 милиона евро ще бъдат предоставени като хуманитарна помощ чрез агенции на ООН и неправителствени организации.

Допълнителни 10 милиона евро ще бъдат внесени във фонд на НАТО. Средствата са предназначени за укрепване на украинската енергийна инфраструктура и системите за защита от дронове.

Путин дори засили своята война. Той умишлено тероризира цивилни и атакува гражданска инфраструктура с рояци ракети и дронове. Украинците усещат това всеки ден и всяка нощ. Юли беше най-смъртоносният месец за цивилни от повече от четири години. Това не са просто цифри, това са човешки същества.

ЙОХАН ВАДЕФУЛ · ВЪНШЕН МИНИСТЪР

Вадефул определи действията на Москва като „брутална агресивна война“ и заяви, че Германия остава твърдо зад Киев. Изявлението му дойде ден след руска атака с дрон срещу оживен търговски център в Източна Украйна, при която загинаха най-малко 16 души.

Украинският външен министър Андрий Сибиха предупреди, че дипломатическият процес остава в застой. По думите му мирните усилия са замразени, а Киев очаква по-активно участие на Съединените щати.

Контекст: Германия увеличава помощта за Украйна, докато дипломатическият процес остава замразен.
Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X