НачалоОбществоБлаготворителният футболен турнир за Яни събра 11 000 лв.

Благотворителният футболен турнир за Яни събра 11 000 лв.

Благотворителният футболен турнир „Яница“, който се проведе днес на тренировъчните игрища на стадион „Дунав“ в Русе, събра над 11 000 лв. Средствата са за лечението на 6-годишната Яница Карачорова, която има тумор в мозъка и й предстои терапия в Германия.

От всички 34 отбора със 313 участници до финала достигнаха „Ескалера“ и ДДФ. В редовното време двата тима не успяха да излъчат победител, тъй като завършиха с равенство 2:2. Затова се наложи носителят на купата да бъде определен чрез дузпи. От бялата точка по-точни бяха футболистите на ДДФ, които спечелиха с 5:4.

Купата им бе връчена от бащата на Яни – Петър Карачоров, който благодари от сърце на всички участници и приятели, подкрепили каузата на 6-годишната му дъщеричка. На 11 юли Яница заминава за Кьолн, за да започне първата терапия, за която нужните 200 000 лв. вече са събрани.