НачалоПоследни новиниБелослава Кръстева не успя да спечели световната титла по шахмат

Белослава Кръстева не успя да спечели световната титла по шахмат

Белослава Кръстева не успя да спечели титлата на Световния шампионат по шахмат за юноши и девойки до 20 години в Мексико Сити, предаде БНР.

В последната 11-та партия, в която и стигаше реми, тя отстъпи с белите фигури пред аржентинката Кандела Гекамбуру от Аржентина.

Белослава Кръстева започна партията смело, но на контролния 40 ход допусна груба грешка и загуби от аржентинката.

След победа на рейтинг фаворитката Кариса Ип от САЩ на втора маса се стигна до дележ на първото място с по 8,5 точки от тези три състезателки. Допълнителните показатели отредиха титлата да замине за Аржентина, а бългаката остана с бронзов медал.

Така страната ни вече има шест отличия – две златни, едно сребърно и три бронзови. Шампиони при юношите са били Кирил Георгиев и Васил Спасов.