НачалоПоследни новиниМинистър Димитър Илиев награди Джан Зарков и треньора Радослав Атанасов

Министър Димитър Илиев награди Джан Зарков и треньора Радослав Атанасов

„Гордеем се с вас. Благодаря за радостта, която ни донесохте със спечелените победи. Вярвайте в себе си и няма да има сила, която да ви спре“. С тези думи министърът на младежта и спорта Димитър Илиев поздрави и награди българските състезатели, спечелили 29 медала на Европейското първенство по вдигане на тежести до 15 и 17 г. в Кишинев, Молдова.

Сред тях е и 17-годишният състезател на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе Джан Зарков, който стана шампион в категория до 49 килограма. За принос към успехите на младите спортисти министър Илиев отличи също треньорите Живко Николов и Радослав Атанасов. „Вие вдъхновявате децата да тренират. Не спирайте да ги насърчавате и да ги подкрепяте в моментите на изпитания“, допълни министърът.