НачалоПоследни новиниИсторически срам - Националите ни завършиха квалификациите без нито една победа, след...

Исторически срам – Националите ни завършиха квалификациите без нито една победа, след 2:2 със Сърбия

България направи добър мач срещу Сърбия в последната си европейска квалификация, като след първото полувреме резултатът беше 0:1.

След почивката момчетата на треньора Илиан Илиев обърнаха развоя на играта и резултата до 2:1.

Сърбите обаче успяха да изравнят за 2:2 в 82-ата минута с гол на Сърджан Бабич с глава.

Двубоят беше на стадиона в Лесковац, а домакините се нуждаеха от една точка, за да се класират за финалите в Германия догодина и го постигнаха.

Важното за сърбите първо попадение вкара Милош Велкович в 16-ата минута.

В 59-ата минута Георги Русев изравни с хубав диагонален удар, след като Алекс Колев се пребори за една висока топка в сръбското наказателно поле.

След още 10 минути след грешка на сърбите капитанът на България Кирил Десподов получи топката в центъра, стигна до наказателното поле и с убийствен удар изведе отбора си напред.

През тази календарна година националите ни нямаха и няма да имат победа. За последно нещо подобно ни се е случвало през 1964 г.

Ето титулярите на двата отбора:

Сърбия: Ваня Милинкович-Савич – Никола Миленкович, Милош Велкович, Сърдан Бабич – Андрия Живкович, Саша Лукич, Неманя Гудел, Филип Костич – Душан Тадич, Александър Митрович, Филип Дуричич.

България: Даниел Наумов – Иван Турицов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Виктор Попов – Андриан Краев, Илия Груев – Кирил Десподов, Филип Кръстев, Александър Колев – Мартин Минчев.