https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоЛюбопитноМъск праща 1 млн. души на Марс до 2050 г

Мъск праща 1 млн. души на Марс до 2050 г

Ексцентричният милиардер и инвеститор във високи технологии Илон Мъск обяви, че смята да изпрати 1 млн. души на Марс, и посочи, че вече има план как да стане това. Според него масовото преселение към Червената планета би трябвало да започне през 2029 г. За тогава милиардерът планира ракетите на неговата компания “Спейс екс” да кацнат за първи път на Марс. Първоначално се твърдеше, че това ще стане още тази година, след това целта бе отложена за 2026 г., а накрая за реалистична дата бе посочена 2029 г.

Мъск разкри бомбастичното си намерение в собствената си социална мрежа Х.

В отговор на публикация, в която се твърди, че “Старшип” на “Спейс екс” ще ни отведе до Марс, Мъск казва: “Ние начертаваме план да отведем милион души на Марс. Цивилизацията преминава Големия еднопланетен филтър само когато Марс може да оцелее, дори ако снабдителните кораби от Земята спрат да идват”.

Големият филтър се отнася до идеята, че един вид (човечеството в този случай) трябва да преодолее някаква форма на бариера за оцеляване, т.е. изменение на климата или ядрен Армагедон. Концепцията за Големия филтър е също така един възможен отговор на парадокса на Ферми, който описва несъответствието между липсата на доказателства за извънземен живот и вероятността да има извънземен живот някъде във Вселената.

Мъск отдавна проповядва, че човечеството трябва да се превърне в “мултипланетарен вид”, за да гарантира дългосрочното човешко оцеляване.

Той каза още през 2021 г.: “Измина почти половин век, откакто хората за последен път са били на Луната. Това е твърде дълго, трябва да се върнем там и да имаме постоянна база на Луната, голяма постоянно заета база на Луната. И след това да изградим град на Марс и да се превърнем в космическа цивилизация, многопланетарен вид”.

Един ден полетите до Марс ще бъдат нещо като сегашните полети между държавите, убеден е мегабогаташът, който е известен с ексцентричните си идеи, но прави и невъзможното, за да успее да ги реализира. Компанията му вече успя да осъществи една мечта, която доскоро изглеждаше невероятна, като създаде многократни ракети, способни да излитат в Космоса и да се връщат на Земята. Така космическите пътувания станаха много по-ефективни и икономични.

Според плановете на Мъск мегаполисът от 1 млн. души на Марс ще се реализира към 2050 г.

За да реализира намеренията си, милиардерът смята да изгради флот от 1000 ракети “Старшип”, чийто замисъл е да реализират пътувания в далечния Космос, разкрива детайли изданието “Бизнес инсайдър”. Всяка ракета ще е способна да превозва по 100 т товар и по 100 пътници.

“Старшип” е най-мощната ракета носител, създавана до момента. Този месец се очаква тя да извърши третия си тестов полет, след като първите два миналата година завършиха неуспешно. Те обаче доведоха до редица подобрения, след като бе направено обстойно разследване за причините за неблагополучията. Смята се, че инженерите на “Спейс екс” ще създадат поне 20 прототипа, преди да се достигне до космическия кораб, който ще може да превозва едновременно хора и товари. Тъй като и двете му степени ще могат да се използват многократно, всяко изстрелване ще струва не повече от 2 млн. долара, са изчислили от компанията.

Когато дойде времето за първия полет до Червената планета и ракетата вече е напълно оперативна, Мъск възнамерява да бъдат извършвани по 3 излитания дневно.

“Всеки трябва да може да отиде, като ще има заеми за онези, които нямат пари”, пише милиардерът. Освен хора на Марс поне първоначално ще трябва да бъдат превозени известно количество храна, вода, строителни материали за изграждане на селище за пришълците, както и високотехнологични системи за поддържане на живота. “Мегатонове на година в орбита са необходими, за да може животът да стане мултипланетарен”, посочва още Мъск. Годишно междупланетарните мигранти ще са около 100 000 души.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

X