НачалоПоследни новиниБожидар Саръбоюков остана на 3 сантиметра от финала на дълъг скок в...

Божидар Саръбоюков остана на 3 сантиметра от финала на дълъг скок в Париж

Божидар Саръбоюков не успя да се класира на финал на скок дължина на Олимпийските игри в Париж. В дебюта си на най-големия спортен форум 19-годишният атлет остана на позиция от участие във финала. Той финишира на 14-то място квалификацията във френската столица.

Божидар Саръбоюков започна квалификацията с два неуспешни опита. В третия си опит българинът успя да запише резултат от 7.87 метра, което му отреди 14-тата позиция. Последният класирал се сред най-добрите 12 стана германецът Симон Батц със 7.90.

Квалификацията спечели убедително многократният световен и олимпийски шампион Милтиадис Тентоглу с 8.32 метра. Най-близо до него скочи Радек Юшка с 8.15. Финалът в дисциплината ще се проведе на 6 август във вторник.