НачалоПоследни новиниРусия скандално си присвои златен медал на България

Русия скандално си присвои златен медал на България

Русия скандално си присвои златния медал на България, спечелен от Магомед Рамазанов на Олимпийските игри в Париж. В Москва направиха собствено класиране по спечелени отличия, в което отчитат 15-о място в общото подреждане, въпреки наложеното на страната наказание.

В ранглистата са отчетени всички медали, завоювани от родени в Русия спортисти, но представящи други държави. Към тях са добавени Мира Андреева и Диана Шнайдер, които взеха сребро от женските двойки в тениса, но като неутрални състезатели, пише “Факти”.

Според алтернативното класиране Русия е спечелила общо 18 медали – шест златни, три сребърни и девет бронзови. Това отрежда на страната 15-о място в общото класиране по отличия, след Унгария (6-7-6) и преди Испания (5-4-9).

Както е известно, Русия нямаше право на има собствен отбор в Париж 2024. Причината за това са международните санкции, наложени след началото на войната в Украйна. До Олимпийските игри бяха допуснати само 15 руски спортисти, но с неутрален статут и при изпълнение на редица изисквания. От тях медал взе само дуетът Андреева/Шнайдер в тениса.