НачалоПоследни новини"Селтик" на Стилиян надви "Юнайтед" с Бербатов след дузпи

“Селтик” на Стилиян надви “Юнайтед” с Бербатов след дузпи

“Селтик” победи след дузпи “Манчестър Юнайтед” на “Олд Трафорд” пред 32 000 зрители в мача на легендите, в който участваха Стилиян Петров и Димитър Бербатов. В редовното време мачът завърши 1:1.

Вечният голмайстор №1 на “Юнайтед” Уейн Руни прониза Артур Боруц от пряк свободен удар в 41-ата минута, като прати топката в сглобката на десния му удар.

В 51-ата Димитър Бербатов прехвърли перфектно резервния вратар на “Селтик” Лукаш Жалушка, но топката кацна върху напречната греда.

В 62-ата минута Стилиян Петров, който бе с капитанската лента за гостите, със свиреп удар от дистанция разтресе напречната греда на Андерс Линдегард, топката оскочи към Гари Хупър, който я прати в мрежата за 1:1. Бербатов бе сменен в 73-ата минута от Браян Робсън, който пусна на неговото място Карел Поборски.

При дузпите Жалушка спаси удара на Дани Уебър, което се оказа решително за победата. Българите не участваха при 11-метровите.