https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоПолитикаС обиди към Киселова и спор за влиянието на САЩ у нас...

С обиди към Киселова и спор за влиянието на САЩ у нас започна парламентарният ден

Loading

Със скандал започна и днешния парламентарен ден. Темата с американското влияние в България провокира и ДПС-Ново начало, и „Възраждане“ да вземат отношение, а през това време хората на Делян Пеевски отправиха и обиди към председателката на НС Наталия Киселова.

Още след първия звънец Станислав Анастасов от ДПС-НН се ядоса, че Киселова е допуснала в дневния ред да се разглеждат отношенията ни с партньорска държава като САЩ. Той обаче посочи, че има организации, особено свързани със Сорос, които наистина имат подозрителна дейност. И предложи създаването на комисия, която „да разследва влиянието на тези НПО, които работят в частни бизнес интереси и в тяхна полза“.

И поиска точката на „Възраждане“ за влиянието на САЩ у нас да отпадне, а Киселова да си вземе „една хубава бележка кои са партньорите нас България“.

„Възраждане“ видяха атака към себе си, а Цончо Ганев репликира Анастасов като го обвини, че е „пряко зависим и от чужди служби и от финансовия си благодетел Пеевски“, освен това „мимикрирал от едно място в друго“. Вашият благодетел може да не осъмне в България или да бъде подведен под наказатателна отговорност някъде другаде, атакува той, напомняйки, че Пеевски е наказан по закона „Магнитски“.

„България днес е в НАТО, утре може да не е. А САЩ вече заявяват, че няма да са в НАТО. Оглеждайте се кога ще бъдете арестувани, вероятно ще е скоро, когато си замине това правителство“, каза Ганев.

Анастасов отново излезе, но за да се скара на Киселова. Каза й, че не е да краси НС, а да не допуска език на омразата. „Не сте конферансие, а председател. Стига сте стояли като руска матрьошка, подложете го на гласуване“, настоя той за предложението си. Хамид Хамид пък вметна, че Киселова сигурно помни само по 30 секунди, а думите на Анастасов, че краси парламента били лош вкус.

В крайна сметка всички теми за влиянието на САЩ отпаднаха от дневния ред, а Киселова обяви час почивка заради изслушването на министри и незавършилото заседание на Министерския съвет.

Преди това обаче „Възраждане“ и ПП-ДБ се скараха кой е опозиция и кой с кого гласува – покрай вота за предложенията по Изборния кодекс. Залата прие такива да се правят за максималния срок от 28 дни.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X