Жителите на гръцките острови Циклади остават в повишена тревога след земетресението с магнитуд 5 по скалата на Рихтер, близо до островите Санторини и Аморгос. Това е най-силният трус от извънредната сеизмичната активност, която започна в края на януари.
Снощи министерството на външните работи призова българските граждани, които са решили да останат в земетръсната зона, да се свържат с посолството ни в Атина и да предоставят свои данни за контакт в случай на необходимост.
Хиляди жители на Санторини и близките острови се евакуираха през последните дни с кораби и самолети, след като бяха регистрирани над 40 труса с магнитуд над 4 по Рихтер.
Снощи земетресение беше усетено и в Румъния, в района на Вранча.
Трусът е бил с магнитуд от 4,4 по Рихтер. Епицентърът е бил при град Фокшани. Той се намира на 200 км от Русе. Няма данни за щети.