https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоИзбрано от редактораБорисов: България е с пазарна икономика и пазара определя цените

Борисов: България е с пазарна икономика и пазара определя цените

България е с пазарна икономика и пазара определя цените. Всеки може да прави каквото иска бойкоти. Затова са важни регулаторите – всичко това е тяхна задача. Когато политиката започне да се бърка в цената, става спекула, стават дефицити. Това беше политиката до 90-та година, заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Абсолютна провокация е новото изказване на македонския премиер, че българите няма да бъдат вписани в конституцията на РСМ. Не трябва да им се обръща внимание. Те това могат, каза Борисов.

“Другата седмица трябва да се пуснат правилата за избор на регулаторите и вече залата да реши дали да ги приеме. Ако не ги приеме – ще чакаме столетници да управляват регулаторите.”

4 години ги гледахме как се справят от ПП-ДБ – справиха се “чудесно”, иронично каза той.

“Нямам информация за управленската програма. След като ПП-ДБ и най-вече Кирил Петков каза, че най-големият им успех вече е факт, че Борисов не е премиер. След като не ме приемат за премиер, не ме приемат и за лидер – сега да се оправят”

“Драма няма с ПП-ДБ. Аз съм човек, който здраво си е стъпил на краката. На Атанас Атанасов мога да кажа, че символиката на това, което аз исках да кажа, е че най-правилното беше да имаме една стабилно дясноцентристка коалиция аз премиер, а той председател на Народното събрание. Сега имаме нов лидер в ляво – ДПС-Ново начало. Дори не мога да ги позная, по време на сглобката те защитаваха десни политики. Сега те станаха леви – както и ПП-ДБ, Възраждане и БСП. Вляво се появи едно струпване с нов лидер, а в дясно останахме само ние със своите консервативни политики. Това прави работата много сложна. ДБ, които мислят като нас, ПП ги потопиха.”

“Никога не бих дал ръката да я целува – еле пък от тях.”

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

X