https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоИзбрано от редактораДекларацията за Украйна влиза за разглеждане от депутатите в НС

Декларацията за Украйна влиза за разглеждане от депутатите в НС

Декларацията за Украйна влиза за разглеждане от депутатите в Народното събрание. Точката е предвидена като първа в днешното заседание на парламента.

С документа се гарантира, че България няма да изпраща по никакъв повод и под никаква форма български военни в Украйна, като това включва и бъдеща мироопазваща мисия след края на военните действия.

В дневния ред на депутатите е и създаването на временна комисия, която да разгледа проблемите за безопасността на пътя.

В мотивите на вносителите, които са от всички парламентарни групи, се казва, че войната на пътя е взела стотици животи и трябва да се вземат мерки.

Премиерът Росен Желязков и още 9 министри ще отговарят на въпроси на народните представители в парламентарния контрол.

Желязков ще отговаря на въпроси свързани с предоставянето на вода на съседни държави.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X