https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоБългарияФренската фирма „Алстом“ е избраният кандидат за доставка на 35 електрически мотрисни...

Френската фирма „Алстом“ е избраният кандидат за доставка на 35 електрически мотрисни влакове

Френската фирма „Алстом“ е избраният кандидат за доставка на 35 електрически мотрисни влакове. Това каза вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов във времето за блиц контрол в парламента.

В момента се изчаква да изтече срокът за обжалване и ако няма обжалване, ще поканим „Алстом“ за подписване на договор, каза Караджов. По думите му, от Европейската комисия са потвърдили, че всички композиции, които бъдат изпълнени до края на август 2026 г., ще бъдат напълно заплатени по Плана за възстановяване и устойчивост, а останалите – с бюджетни средства.

Срокът за изпълнение на поръчката е 28 месеца и само от „Алстом“ са отговорили, че могат да се справят, каза министър Караджов.

През май 2024 г. от Министерството на транспорта и съобщенията съобщиха, че са отворени подадените оферти в процедурата на договаряне без предварително обявление за доставка на 35 електрически мотриси, които ще бъдат закупени със средства по Плана за възстановяване и устойчивост. Участниците, подали документи, бяха PESA, Alstom, Škoda и Stadler Polska.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X