https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоКримиПрокуратурата: Арестантът в Казанлък е починал след насилие от полицаите

Прокуратурата: Арестантът в Казанлък е починал след насилие от полицаите

Прокуратурата привлече като обвиняеми полицаите за смъртта на арестанта в Казанлък, съобщиха от обвинението.

На 26 февруари двамата умишлено са умъртвили 47-годишния мъж. На същата дата е бил подаден сигнал за извършена кражба на велосипед от къща в града.

На място се отзовали полицейски екипи, в които са били включени и двамата служители. Те са установили, че велосипедът се намирал в двора на къщата на мъжа, който при опит да бъде задържан и да му бъдат поставени белезници, е проявил агресия.

Според събраните доказателства униформените са упражнили насилие спрямо него и той е починал. От заключението на тройната съдебномедицинската експертиза става ясно, че причината за смъртта на арестанта е тежка съчетана гръдна и коремна травма.

Той е починал във Филиал на Център за спешна медицинска помощ в Казанлък, където е бил отведен за медицински преглед. Незабавно са предприети действия по разследване на случая, като ръководство и надзор по делото се осъществява от прокуратурата.

По делото са извършени разпити на свидетели, назначени са експертизи, извършени са огледи на местопроизшествие, иззети са записи от видеонаблюдение и други.

Обвиняемите са задържани за 72 часа, като предстои да им бъде поискан постоянен арест.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X