Въпросът с българския европрокурор е как да подходим така, че България да не е лошият пример в рамките на функциониращата Европейската прокуратура, каза председателят на Народното събрание Наталия Киселова в предаването „Панорама“ по БНТ относно временното отстраняване от длъжност на българския представител в институцията и разследванията срещу нея. По темата с обвиненията срещу и от страна на българския представител в Европрокуратурата Теодора Георгиева, Киселова допълни, че не е най-добрият вариант прокурор Георгиева да дава интервюта през медиите. Така тя привлича вниманието и казва: „Има проблем“, само че журналистите и медиите фокусират, но не дават решение, допълни Киселова.
Като юрист и преподавател по конституционно право, Наталия Киселова обясни, че е притеснително, че във всеки един момент има опасност човек, който е на служба, работи и засяга интереси, да получи – не заплаха, но притеснение, подмятания, че работата, която върши, “разравянето й, ще замирише”.
Според нея проблемът има и друг прочит – че трябва да бъдат създадени такива условия, че хората, които работят такава работа да имат гаранции, че ще я свършат и няма да се притесняват нито за близките си, нито за себе си. По повод изтекли записи, за които се предполага, че са направени от Петьо Петров – Еврото, Киселова допълни, че трябва да се разбере откъде изтичат и дали са автентични.
Председателят на парламента коментира и казуса с разпускането и създаването отново на парламентарната група на партия „Морал, единство, чест“ (МЕЧ). Тя отново обясни, че е предупредила лидера на партията Радостин Василев, че остава с девет депутати, като е очаквала да бъдат предприети бързи действия и да се закълнат и 10-ти и 11-ти депутат. Киселова постави и въпроса защо толкова бързо един от народните представители, само след едно пленарно заседание, подаде оставка. Председателят на Народното събрание определи случилото се като „продуциран“ скандал с цел парламентът да бъде дестабилизиран. С поведението си мисля, че показахме в Народното събрание можем, когато разговаряме, да преодоляваме трудностите, допълни Киселова. „Аз си взимам поука от това, че усилията, които положих, може би трябваше да бъдат много по-големи, по-интензивни разговори, а не в рамките на три последователни дни и да решаваме въпроса вътре в събранието, помежду ни, а не да изнасяме проблемите си навън“, каза още председателят на парламента.