https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоИзбрано от редактораДаниел Митов: Шофьорите ще се дисциплинират на пътя постепенно

Даниел Митов: Шофьорите ще се дисциплинират на пътя постепенно

Министърът на вътрешните работи Даниел Митов направи изявление пред медии от Областната дирекция на полицията в Хасково.

Протестите срещу пътния травматизъм и загиналите

„Шофьорите ще се дисциплинират на пътя постепенно. Няма как да стане с една или две специализирани полицейски операции“, категоричен беше той.

„Мерките, след тази тежка разпасаност в последните години, няма да дадат резултат веднага. Голяма част от тях също така изискват време – тепърва трябва да купим небрандираните автомобили, за които говорим“, отбеляза Митов.

Криминалният случай от Хасково

Случаи, като този в Хасково, обрастват с фалшиви новини, които целят дестабилизация, обществена паника и всяване на недоверие в институциите. Работи се по всяка версия. Преди дни е разпоредено ГДБОП да окаже съдействие на хасковската полиция, за да се проверят споменатите потенциални списъци, за които се говори.

Относно темата с т. нар. „локали“ Митов обясни, че има ясен резултат от Столичната дирекция на вътрешните работи.

„Казусът е по-широк от този контрол, който упражнява МВР. Защо изобщо се образуват такива групички? Къде се родителите, училището? Трябва да работим с други институции. Години наред култ към мутри и чалга водят до това“, запита вътрешният министър.

По думите му освен за пътната безопасност, борбата срещу разпространението на наркотични вещества и икономическите престъпления, които ощетяват бюджета, дискусията с ръководния състав е била и за дисциплината в МВР.

„Полицията трябва да е видима, да е на пътя, за да се възстановява дисциплината. Инфраструктурата е такава, че за съжаление, понякога има предпоставка за пътнотранспортно произшествие“, уточни Митов.

Министърът подчерта, че пътя Ботевград-Видин е трябвало да бъде построен вече.

„Поговорихме за това, че няма да се търпи полицейско насилие и трябва да се отговори на обществените очаквания след увеличените заплати на служителите в МВР“, заяви той.

Даниел Митов направи анализ на Областната дирекция на МВР във Видин.

За системата на Bg-Alert

„Инициирахме срещи между институциите, включително и със Сдружението на общините и регионите в България, докладът е готов и ще бъде подписан от мен днес. В него е описан алгоритъм, който да осигури доброто функциониране на системата Bg-Alert“, каза той.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X