По случай Международния ден на детето – 1 юни (неделя), Куклен театър – Русе ще зарадва малките си зрители с 2 безплатни представления на „Маша и Мечока“, които ще се състоят от 11:00 и от 12:30 ч. на сцената на театъра.
Традицията, с която театърът отбелязва този обичан празник, продължава и тази година – всички деца ще могат да гледат спектакъла безплатно, а придружителите (до двама на дете) трябва да закупят билет за себе си. Това условие е въведено с оглед капацитета на салона и комфорта на всички зрители.
Местата за празничния ден ще се разпространяват единствено на касата на театъра, като се препоръчва на родителите да се снабдят с билети предварително – опитът от предишни години показва, че салонът се запълва бързо.
С много хумор, обич и сценично вълшебство, „Маша и Мечока“ обещава истинска радост за децата и едно весело начало на летните приключения. Куклен театър – Русе кани всички малки и големи почитатели на театъра да отпразнуват заедно 1 юни с усмивка.