https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоИзбрано от редактораПрезидентът Румен Радев ще посети Пловдив и Самоков

Президентът Румен Радев ще посети Пловдив и Самоков

Президентът Румен Радев ще посети днес Пловдив и Самоков, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

В Пловдив от 11:00 ч. президентът Радев ще участва в официалното откриване на нов център за производство на медицинска апаратура на чешката компания BTL Industries, която е световен лидер в разработката, производството, търговията и сервиза на съвременна медицинска техника, се посочва в съобщението. В церемонията ще участва посланикът на Чехия в България Мирослав Томан, председателят на Българо-чешката търговска камара Максим Бехар, представители на изпълнителната и местната власт.

С над 29 000 кв.м застроена площ, автоматизирани производствени и складови системи, собствен парк и модерни офис пространства, новата производствена база на BTL Industries България в Пловдив е сред най-мащабните чешки инвестиции, правени в България досега, за близо 100 млн. лв., съобщиха организаторите.

От 20:00 ч. президентът ще посети Самоков, където ще участва в официалното откриване на многофункционалния търговски, жилищен и спортен комплекс „СамЕлион“.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X