https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоИзбрано от редактораДепутатите изслушват шефа на ДАНС

Депутатите изслушват шефа на ДАНС

И.ф председател на ДАНС Деньо Денев ще бъде на изслушване в Комисия за контрол над службите за сигурност в парламента.

Поводът – дейността на руското посолство в санитарно-охранителната зона на язовир „Искър“.

Става въпрос за имот с площ от 11 хил. кв. метра, собственост на Руското посолство у нас. Шефът на ДАНС ще трябва да отговори на депутатите дали има заплаха за националната сигурност заради нерегламентирания достъп от представители на посолството до стратегически обект с национално значение, какъвто се води язовирът.

И още – какви са мерките за контраразузнавателна защита на обекта, както и предприелите ли са действия за противодействие на евентуални посегателства срещу сигурността, включително екологичната и здравната.

Депутатите очакват да разберат също и дали ДАНС са издавали разпореждания до компетентните институции в страната по отнемане на неправомерното владение на имота.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X