https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоОбществоДнес изтича срокът за смяната на зимни гуми

Днес изтича срокът за смяната на зимни гуми

Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобили с гуми, неподходящи за зимни условия.

От 15 ноември до 1 март всички превозни средства трябва да бъдат оборудвани със зимни гуми или с гуми с дълбочина на протектора най-малко 4 мм. Законът за движение по пътищата позволява използването дори на летни гуми, ако те отговарят на изискването за грайфер, но експертите препоръчват използването на зимни гуми за по-голяма безопасност при ниски температури.

Традиционната акция „Зима“, която има за цел да повиши вниманието на водачите към подготовката на автомобилите за зимния сезон, започна на 1 ноември.

От 15 ноември органите на КАТ засилват контрола върху техническото състояние на автомобилите. До 20 ноември проверките ще са и по отношение на пешеходците, като те ще се следят за:

– Неспазване на светлините на светофарите при пресичане

– Преминаване през ограждения

– Използване на мобилни телефони или други устройства, които отклоняват вниманието

Водачите ще бъдат наблюдавани и за спазването на правилото за отдаване на предимство на пешеходците.

Третата кампания на акция „Зима“, озаглавена „Безопасно шофиране през зимата“, ще се проведе от 21 до 30 ноември.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X