https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоКримиУчителят, "хванат" с фалшивия положителен тест за наркотици, ще се явява на...

Учителят, „хванат“ с фалшивия положителен тест за наркотици, ще се явява на детектор на лъжата

Учителят Петър Матев, който бе задържан заради фалшиво положителен тест за наркотици, обяви, че ще се подложи на детектор на лъжата. Това каза той пред Нова тв.

Той разказа и какво се е случило преди полицейската проверка. Спрял е във велоалеята, тъй като се е почувствал зле. „Аз съм с високо кръвно, бях тръгнал по работа към центъра, но направих обратен завой, защото нямаше паркоместа. На предното стъкло на автомобила ми имаше стикер за инвалид“, каза той.

По думите му отсреща две полицайки извършвали проверка. Направил обратния завой покрай тях, забавил се 2-3 минути. „Те дойдоха и казаха, че нарушавам правилата, защото съм спрял във велоалея. Аз обясних, че ми е станало зле, с ТЕЛК съм и имам високо кръвно. Искаха да ми напишат фиш, но аз отказах и си тръгнах, може да се тълкува като бягство. Не съм се държал арогантно. Знам, че те изпълняват служебните си задължения. След това ме спряха в района на моста „Чавдар“ и ме тестваха, казаха, че резултатите са отрицателни. Изчаках 4 часа. Забраниха ми да говоря по телефона“, обясни Матев.

62-годишният мъж твърди, че бил тестван за употреба на алкохол и наркотици. Пробата му за наркотични вещества дала положителен резултат за амфетамин. Автомобилът бил иззет, а водачът, който е бивш криминалист от 5 РУ – задържан за 24 часа.

Мъжът твърди, че бил тестван два пъти, но полицията отрича. По думите му трети тест е бил проведен, когато е отишъл да си вземе автомобила обратно след отнемането му.

След излизането на резултата от кръвната проба, на 10 септември досъдебното производство е изпратено в прокуратурата с мнение за прекратяване. В крайна сметка – първоначално положителният тест се оказал фалшив и той стоял без книжка близо година.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X