https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоКримиКатастрофата край Телиш: Потвърдиха паричната гаранция от 8000 евро за шофьора

Катастрофата край Телиш: Потвърдиха паричната гаранция от 8000 евро за шофьора

Апелативният съд във Велико Търново потвърди мярката от 8000 евро парична гаранция за шофьора, причинил катастрофата край плевенското село Телиш. Тогава на главния път Бяла – Ботевград, между селата Горни Дъбник и Телиш, загина бившият кмет на Червен бряг д-р Цветан Костадинов.

Паричната гаранция беше обжалвана от държавното обвинение. Според жалбата на прокуратурата инцидентът е станал заради нарушение на правилата за движение от страна на водача на тежкотоварния камион.

Обвиняемият има 24 нарушения на правилата за движение от 1998 г. до януари 2026 г., а през 2022 г. е бил с отнето свидетелство за управление поради употреба на алкохол.

Адвокатите на обвиняемия Димитър Димитров цитираха констативен протокол, според който причината за катастрофата е, че пътният участък е бил с черен лед, което е причина за инцидента.

Те посочиха, че оспорват протеста на държавното обвинение като незаконосъобразен.

Пред съдебната палата протестиращи настояваха за по-строга мярка за неотклонение – „задържане под стража“ за мъжа.

Протестът бе организиран в социалните мрежи от бащата на загиналата на същия път 12-годишна Сияна – Николай Попов. Той каза, че в България има огромен проблем с липсата на справедливост.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X