България все още няма информация от Украйна за дрона край Кардам. Това заяви министърът на отбраната Димитър Стоянов, който съобщи, че няма данни и дали на борда е имало взривно вещество.
По думите му запитването към Украйна е отправено по линия на службите, но отговор все още не е получен. Липсва информация и след срещата на външния министър с посланика на Украйна.
Въпреки срещата на външния министър с посланика на Украйна, нашето запитване към Украйна по линия на службите – все още нямаме отговор. Днес съм бил в комуникация с началника на военно разузнаване, да проведе нова среща с военно аташе на Украйна и да поиска нова информация. Все още такава информация нямаме. Нямаме информация и дали на борда е имало взривно вещество.“
ДИМИТЪР СТОЯНОВ · МИНИСТЪР НА ОТБРАНАТА
Министърът на отбраната е на посещение в област Ямбол, където обсъди с представители на местната власт развитието на военно формирование „Кабиле“.
Стоянов се срещна с областния управител Георги Чалъков, кмета на Община Ямбол Валентин Ревански и кмета на Община Тунджа Станчо Ставрев. Обсъдени са параметрите на проекта и взаимодействието между държавната и местната власт при реализирането му.






