НачалоСпортМеси вкара 644-ия си гол, счупи рекорда на Пеле

Меси вкара 644-ия си гол, счупи рекорда на Пеле

Нападателят на Барселона Лионел Меси подобри рекорда на легендарния Пеле за най-много голове с един клуб. 33-годишният аржентинец вече има 644 попадения за Барса в актива си, едно повече от бразилеца. Според много специалисти, този рекорд няма да бъде счупен никога повече.

Барселона победи Валядолид с 3:0 като гост в мач от 15-и кръг на Примера дивисион. Клеман Лангле даде преднина на каталунците в 21-ата минута, а Мартин Брайтуайт покачи на 2:0.

Меси стана автор на историческия гол в 65-ата минута. С него той изпревари Пеле, който вкара 643 гола за Сантос от 1956 до 1974 г., след което проведе два сезона в Ню Йорк Космос.

Барселона с актив от 24 точки се изкачи на пето място в класирането. Валядолид остава в зоната на изпадащите на 18-а позиция.