НачалоСпортАрсенал победи Челси в Англия

Арсенал победи Челси в Англия

Изненадващото, предвид моментната форма, футболистите на Арсенал победиха състава на Челси с 3:1 в очаквания с голям интерес мач от 15-ия кръг във Висшата лига. Домакините превъзхождаха своя съперник през по-голямата част от срещата и още до почивката успяха да поведат в резултата с 2:0. Головете са “артилеристите” отбелязаха Александър Лаказет от дузпа в 34-ата минута и Гранит Джака в 44-ата.

През второто полувреме домакините продължиха да играят по-добре от съперника и стигнаха до трети гол, дело на Букайо Сака в 56-ата минута. До края на срещата не се виждаше как футболистите на Челси могат да стигнат поне до точката, но в самия края нещата се промениха, когато Тейми Ейбрахъм върна едно попадение в 85-ата минута. С изтичането на 90-ата минута, “сините” получиха правото да изпълнят дузпа, но несериозното изпълнение на Жоржиньо позволи на вратаря Лемо да отрази удара, а с това и пасивът на Челси остана два гола, които вече нямаше как да бъдат заличени – краен резултат 3:1.