НачалоПоследни новиниРусенските тежкоатлети се завърнаха с отличие

Русенските тежкоатлети се завърнаха с отличие

Състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“, Спортно училище „Майор Атанас Узунов“, както и деца трениращи вдигане на тежести в Средно училище „Васил Левски“ и Основно училище „Алеко Константинов“ се класираха на второ място в провелия се в събота турнир „Добруджанска купа“.

Надпреварата се проведе в Добрич при спазване на всички противоепидемични изисквания. В турнира се включиха млади тежкоатлети от четири града – Русе, Генерал Тошево, Варна и Добрич. Щангистите се представиха в четири групи – момчета, момичета, кадети до 15 години и кадети до 17 години, като състезатели на ТСК- Русе имаше във всяка една от тях.

В генералното класиране състезателите, водени от треньора Кръстина Атанасова завоюваха купата за второ място. На първо място се класира отбора от Варна, а трети останаха щангистите от Генерал Тошево.

Освен в отборната надпревара, русенските тежкоатлети завоюваха отличия и в индивидуалната надпревара. Златен медал при кадетите до 17 години завоюва Денис Бориславов.

Със сребърни отличия се окичиха Мартин Пенчев и Бен Стилянов (кадети до 15 години), а Мертол Ремзиев се класира на трето място.