НачалоПоследни новиниРусенският боксьор Викторио Илиев си осигури медал на Световната купа по бокс

Русенският боксьор Викторио Илиев си осигури медал на Световната купа по бокс

Викторио Илиев си осигури минимум бронзов медал от Световната купа по бокс за младежи в Будва (Черна гора). Националът от БК „Локомотив“ (Русе) в категория до 60 килограма се класира за полуфиналите на турнира „Адриатическа перла“.

Под наставленията на Борислав Бояджиев и Детелин Далаклиев талантливият боксьор постигна впечатляваща победа над двукратния европейски шампион за юноши Махамадали Гасимзаде. Илиев надделя над азербайджанеца с 4:1 съдийски гласа и продължава напред в Световната купа. В събота българинът ще се изправи срещу сърбина Филип Джида в битка за място на финала, предаде БТА.

Останалите български участници на турнира в Будва допуснаха поражения. В категория до 57 килограма Константин Костов отстъпи пред Никита Симански (Молдова) в здрав двубой с 2:3 гласа, а Димо Тониев загуби с 0:5 от Махамадали Аширайев (Азербайджан). Мирослав Димитров бе надигран с 0:5 от Адам Кръстович (Сърбия).