https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоПолитикаРадостин Василев: Днес имаше война на корупционерите

Радостин Василев: Днес имаше война на корупционерите

Loading

„Днес имаше война на корупционерите“, коментира пред журналисти в парламента независимият народен представител Радостин Василев във връзка с избора на подуправител на Национална здравноосигурителна каса.

За кандидатурата на избрания за подуправител Момчил Мавров гласуваха депутатите от ГЕРБ-СДС и ДПС, „против“ бяха депутатите от „Продължаваме промяната – Демократична България“, „БСП за България“, четирима депутати от „Възраждане“ и независимият Радостин Василев. Според Василев дебатът е трябвало да бъде за професионалните качества на Мавров.

„Най-страшно е поведението на „Възраждане“ и „Има такъв народ“, които отново свалиха кворума, за да бъде избран кандидат на ГЕРБ. Това не е за първи път. Това е тенденция“, заяви Радостин Василев. По думите му това показва зависимост от ГЕРБ-СДС и ДПС.

„Видимо е, че тази сглобка не може да функционира, страшното е, че не си говорим за качества и професионален опит, а само за корупция“, добави Василев и визира доклада на Държавна агенция „Национална сигурност“ във връзка с подуправителя на НЗОК Момчил Мавров.

Той определи случилите си безредици в залата като срамни и визира поведението на депутатите от „Възраждане“, които по думите му са „тръгнали да бият колегите си от ПП-ДБ“.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X