НачалоПоследни новиниБългаринът Рами Киуан бе избран за най-добър боксьор на европейското

Българинът Рами Киуан бе избран за най-добър боксьор на европейското

Българинът Рами Киуан бе определен за най-добър боксьор на европейското първенство за мъже и жени, което завърши късно снощи в Белград.

Националът триумфира със златния медал в неолимпийската категория до 75 килограма. Във финала той се наложи над руснака Джамбулат Бижамов

Отличието си 23-годишният Киуан получи лично от президента на Българската федерация по бокс Красимир Инински.

Киуан ще бъде единият от поне двамата български представители на боксовия турнир на Олимпийските игри в Париж. Той спечели квота на световната квалификация в Италия тази пролет в категория до 71 килограма. Квота за Игрите в категория до 57 килограма има и Хавиер Ибанес, а за останалите български национали предстои последната световна квалификация, която е в Тайланд през следващия месец.