https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоИзбрано от редактораПочина продуцентът на "Титаник" и "Аватар" Джон Ландау

Почина продуцентът на „Титаник“ и „Аватар“ Джон Ландау

Loading

Американският продуцент Джон Ландау почина на 63-годишна възраст. Сътрудничеството му с режисьора Джеймс Камерън доведе до победа в категорията за най-добър филм за „Титаник“.

Съпредседателят на Disney Entertainment Алън Бергман съобщи за смъртта на продуцента:

„Джон беше визионер, чийто изключителен талант и страст вдъхнаха живот на някои от най-незабравимите истории на големия екран. Неговият изключителен принос към филмовата индустрия остави незаличима следа и той ще ни липсва много“, се казва в изявлението, цитирано от Си Ен Ен.

Причината за смъртта не се съобщава. Според Variety продуцентът е починал след неуспешна битка с рака.

Джон Ландау е продуцент на „Аватар“ (2009 г.), „Аватар: Пътят на водата“ (2022 г.) и „Титаник“ (1997 г.), които заемат първо, трето и четвърто място в списъка на най-касовите филми в историята. Работил е и по филмите „Скъпа, смалих децата“ (1989), „Дик Трейси“ (1990, филмът печели три Оскара), „Соларис“ (2002) на Стивън Содърбърг и „Alita: Battle Angel“ (2019) на Робърт Родригес, пише БГНЕС.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X