НачалоПоследни новиниСтанимира Петрова загуби мечтата си за олимпийски медал

Станимира Петрова загуби мечтата си за олимпийски медал

Боксьорката Станимира Петрова не успя да донесе първи медал за България на Олимпийските игри в Париж.

Поставената под номер 1 в схемата Петрова загуби от китайката Юан Чан с 1:4 (29:28, 27:30, 27:30, 28:29, 28:29) съдийски гласа на четвъртфиналите в категория до 54 килограма в мач, победата в който щеше да й гарантира най-малко бронз.

Двубоят беше оспорван, като българката, световна шампионка от Цзецзю 2014 и двукратна европейска шампионка, взе минимално предимство след първия рунд, но във втория съдиите предпочетоха китайката и резултатът беше обърнат. Това наложи 30-годишната Петрова да рискува повече в последната трета част, което беше по вкуса на силната при контраатаки Чан. Китайката успя да пласира няколко точни удара в началото на рунда, след което умело се защитаваше и това й донесе успеха.

Треньорът на националката ни Борислав Георгиев смята, че не е загубила мача. “Има някаква игра на големите. Накараха ни да сменим екипа, въпреки че поличката бе проверена и с нея игра в първия си мач. Разбрах, че китайците са вдигнали шум около нокдауна в първата ни среща. Каквото и да е, големи нации са, влиятя на съдиите”, обясни Георгиев.