![]()
Трафикът на леки и товарни автомобили в района на Граничния контролно-пропускателен пункт „Дунав мост“ при Русе е изключително интензивен. В обедните часове се образува опашка от превозни средства, чакащи да преминат съоръжението в посока към Румъния.
Колите изчакват по около 30 минути, за да преминат през моста към Румъния, уточниха от граничния пункт.
Режимът на изчакване на камионите е организиран основно в рамките на буферния тир паркинг. Въпреки това се е образувала опашка от товарни автомобили от кръговото кръстовище при Дунав мост до това в района на Свободна зона Русе.
През последното денонощие през моста в двете посоки са преминали общо 2458 товарни автомобили, съобщиха от граничния пункт. Излезлите от България камиони са 1236, а 1222 са влезлите. Граничните власти призовават шофьорите да спазват забраната за изпреварване по мостовото съоръжение и да изпълняват разпорежданията на служителите, които регулират движението.






