![]()
Всички от ГЕРБ–СДС, ПП–ДБ, БСП и ИТН можем да съставим правителство. Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в парламента. И предложи начело на тази четворна коалиция премиер да бъде самият той.
„Правителство може да има без ДПС–Ново начало на Делян Пеевски, без АПС на Ахмед Доган, без МЕЧ и без „Възраждане“, категоричен бе Борисов, като заяви, че може да подпише такъв документ.
„Правителство, което да запази влиянието от страни, които биха искали да се намесят. Такова правителство не е жест към мен, а по-скоро саможертва. 18 милиарда дълг. Виждате, до този момент Гърция са усвоили 18 милиарда по ПВУ. Контактите, които имам с ЕК, лично председателят беше на нашия форум и посочи ГЕРБ и Борисов като партньори и разграничи и „Възраждане“ от нас. С новия американски президент сме работили толкова добре и сме се разбирали“.
Условието на ГЕРБ за стартиране на разговори е председател на Народното събрание да бъде Рая Назарян. „Изборът на председател не е самоцел, а е за започване на преговори. Всичко трябва да се случи с първия мандат“, допълни той.
Лидерът на ГЕРБ потвърди, че при тези условия може да има министри и от другите формации.






