https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
НачалоИзбрано от редактораОчаквано депутатите не избраха председател на НС

Очаквано депутатите не избраха председател на НС

Loading

Депутатите в новия 51-ви парламент не избраха от първия път председател.

Рая Назарян (ГЕРБ-СДС), председател на 50-ото Народно събрание, получи – 68 гласа „за“, „против“ бяха 116, а 55 се въздържаха.

Андрей Цеков („Продължаваме промяната-Демократична България“) имаше 67 гласа в подкрепа, 47 „против“, а 124 се въздържаха.

Петър Петров от „Възраждане“ – 47 гласуваха „за“, 53 бяха „против“ и 139 се въздържаха.

Наталия Киселова („БСП – Обединена левица“) получи 51 „за“, 50 – „против“, а 137 се въздържаха.

За Николета Кузманова от „Има такъв народ“ 49-ма гласуваха „за“, 35 – „против“, 155 – с „въздържал се“.

На балотажа, на който се прегласуваха номинациите за Андрей Цеков от ПП-ДБ и Рая Назарян, издигната от ГЕРБ-СДС, отново не беше избран председател.

Тошко Йорданов направи процедурно предложение най-възрастният народен представител да продължи да изпълнява временно длъжността до формиране на мнозинство, което да излъчи свой председател и Силви Кирилов даде 30-минутна почивка, в която представители на всички партии да обсъдят предложението.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X