https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
https://ruse.news/wp-content/uploads/2022/09/ruse-1148h90.png
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
НачалоПолитикаПеткова: Предложението за увеличаване цената на водата е обект на сериозно обществено...

Петкова: Предложението за увеличаване цената на водата е обект на сериозно обществено недоволство

Loading

От Министерството на финансите изпратихме писмо до Министерството на регионалното развитие и благоустройството, както и до изпълнителния директор на „Български ВиК Холдинг“ за информация и отчетност по отношение на използваните средства в размер на 1 млрд. лв., предоставени от държавата при учредяване на „Български ВиК Холдинг“ за неговото капитализиране за сметка на централния бюджет, реализираните дейности за дългосрочното осигуряване на устойчив модел за финансиране на отрасъл ВиК и свързаните с това стратегически цели, изразходваните и инвестирани от холдинга средства до момента и конкретните мерки, предприети от МРРБ и холдинга за подобряване ефективността на водоснабдителните услуги и намаляване на загубите по водопреносната мрежа. Това каза от парламентарната трибуна министърът на финансите Людмила Петкова.

Предложението за увеличаване цената на водата е обект на сериозно обществено недоволство, като се в сигналите се изтъква, че предоставената вода не отговаря на качеството на питейна вода.

Депутатите изслушват четирима министри относно проблемите с безводието в страната и мерките, предприети от правителството за преодоляване на водната криза в краткосрочен и дългосрочен план.

В изслушването участват служебният вицепремиер и министър на финансите Людмила Петкова, служебния министър на регионалното развитие и благоустройството Виолета Коритарова-Касабова, служебният министър на околната среда и водите Петър Димитров и служебният министър на енергетиката Владимир Малинов.

Подобни статии

КОМЕНТИРАЙ

Моля, въведете вашия коментар!
Моля, въведете името си тук

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
X