Министърът на земеделието Пламен Абровски ще участва днес и утре в заседанието на Съвета на Европейския съюз по земеделие и рибарство в Люксембург.
Министрите ще обсъждат бъдещето на Общата селскостопанска политика след 2027 г. с акцент върху гъвкавостта, субсидиарността и общите цели на Европейския съюз.
Еврокомисията комисия ще представи актуална информация за състоянието на селскостопанските пазари, по която държавите членки ще обменят мнения.
Дискусия ще се проведе и за оценката на Общата политика в областта на рибарството.






